Výhody, které získáte díky tepelnému čerpadlu KRONOTERM

Unikátní tichý provoz

KRONOTERM ADAPT je ideální volbou pro ty, kdo nechtějí být rušeni výparníkem tepelného čerpadla, a nechtějí hlukem obtěžovat ani sousedy.

Hlučnost venkovní jednotky tepelného čerpadla může pokazit nejen radost z nového bydlení, ale také narušit sousedské vztahy.

Při volbě tepelného čerpadla je proto nutné pamatovat na hygienickou normu, která udává maximální přípustnou hladinu akustického tlaku.

V rezidenční zástavbě je, dle vyhlášky 272/211 Sb., přípustná hladina akustického tlaku v nočních hodinách 35 dBA, vztaženo k chráněném venkovnímu prostoru. Údaj platí pro zdroj hluku, který obsahuje tónovou složku, tedy se vztahuje na všechna tepelná čerpadla s invertorovým řízením.

Tepelné čerpadlo ADAPT 0312 dosahuje úrovně akustického tlaku 20 dBA již ve vzdálenosti 5m.

Pomaloběžný ventilátor a široké lamely výparníku zajišťují tichý provoz s nejvyšší energetickou účinností. Otáčky ventilátoru jsou modulovány tak, aby výkon výparníku odpovídal okamžité potřebě systému.


Až 75% úspor energie i v mrazech

Při topení tepelným čerpadlem budete mít o 75% nižší náklady na provoz, než u elektrického topení.

Tepelné čerpadlo je nejefektivnějším zdrojem tepla. Odebírá teplo z okolního prostředí. Technologie vzduch-voda se dostala již na takovou úroveň, že je možné efektivně získávat teplo i ze vzduchu o teplotě hluboko pod bodem mrazu, až -25°C.

Pro objektivní posouzení účinnosti tepelného čerpadla slouží tzv. sezónní topný faktor (SCOP), který udává, jak efektivně pracuje zařízení v rámci celého roku.

Kvalitní tepelná čerpadla vzduch - voda dosahují SCOP vyšší než 4,0 (W35). To znamená, že na 1 kW elektrického příkonu získáte 4 kW tepla. Nejúčinnější zařízení pak dosahují SCOP 5,0.

ADAPT 0416 dosahuje SCOP 5,2 (W35°C), což je absolutní špička mezi tepelnými čerpadly.

Vyžádejte si od nás výpočet návratnosti investice do tepelného čerpadla.


Ověřené řešení pro novostavby i rekonstrukce

Tepelná čerpadla KRONOTERM ADAPT, AEROS a WPG jsou vhodná jak pro novostavby tak i pro rekonstrukce. 

Podlahové teplovodní topení je pro tepelné čerpadlo nejvhodnějším topným systémem. Vytváří příjemné prostředí, šetří náklady, snižuje víření prachu a má dlouhou životnost.

Pro dosažení tepelné pohody stačí nižší výstupní teplota vody z tepelného čerpadlo (obvykle 35°až 45°C) a proto je provoz velmi efektivní.

Technická místnost v novostavbě je obvykle limitovaná prostorem. Proto je velmi oblíbené řešení vnitřní jednotky s integrovaným zásobníkem. KRONOTERM pro dodávámodely ADAPT, AEROS a WPG variantně také s integrovaným zásobníkem teplé vody.

Jednotka ADAPT HYDRO C se vyznačuje čistou linií a zabírá necelý 1 m2 plochy. Obsahuje integrovaný zásobník teplé vody, akumulační nádrž, regulaci a další potřebné komponenty. V technické místnosti proto zabere minimum místa.

U rekonstrukce se tepelné čerpadlo většinou připojuje na radiátorový systém. Pro dosažení tepelného komfortu musí být teplota výstupní vody z tepelného čerpadla vyšší - obvykle nad 50°C.

Prostory kotelny dovolují instalovat dostatečně objemný samostatný zásobník na ohřev vody.


Možnost ovládání z mobilu

Intuitivní a snadné ovládání tepelného čerpadla chytrým telefonem je možný u všech modelů KRONOTERM ADAPT, AEROS a WPG.

Díky aplikaci CLOUD.KRONOTERM máte okamžitý přehled o činnosti tepelného čerpadla. Přes dálkový přístup je možné nejen kontrolovat aktuální stav, ale také plnohodnotně nastavovat nebo upravovat požadované hodnoty.

Při vývoji regulace byl kladen velký důraz na spolehlivost a zabezpečení. Dálkový přístup je zajištěn přes šifrované internetové připojení a na dálku je možné provádět také aktualizaci software. Dálkově lze provádět také diagnostiku tepelného čerpadla pro servisní účely.

Regulace umožňuje, mimo jiné, také sledovat množství dodané energie pro topení, pro chlazení, pro ohřev vody a také energii užitou na odmrazování. 

Vytvořte si webové stránky zdarma!